FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Regulamin  Rejestracja
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Plus StuntGrandPrix
Autor Wiadomość
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   Plus StuntGrandPrixwww.stuntgp.eu

www.facebook.com/StuntGrandPrix
www.facebook.com/events/376233382453927
_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

Relacja na Żywo!


klik -> http://www.itv24.com.pl/f...3-z-bydgoszczy#
_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 07 Lip, 2013   

Podium na PlusStuntGP wygląda tak:

_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 07 Lip, 2013   

Punktacja Generalna na PlusStuntGP wygląda tak:

_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

i po zawodach.. no to Czapka!

Zapraszamy na aukcje: http://allegro.pl/i3384898453.htmlwyznaczony cel przez Ekipe OstrejJazdy to:
Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
www.dzieciecyszpital.pl
_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Stunt to nie tylko.. to też Zajebiste klimaty!!

zobacz: http://youtu.be/VfevxeLh8o0

by www.facebook.com/stuntstyle.movies
_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

Podsumowanie Plus StuntGrandPrix 2013

czytaj: www.stuntnews.pl/plus-stu...rzowskie-zawody

by www.facebook.com/STUNTnews
_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

zobacz (też) to: http://youtu.be/n86qMKz57XM
_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

Francja Elegancja

kolejne video ze SGP: http://youtu.be/5EmMWRfXGc0
_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

itv24 vid:

http://www.itv24.com.pl/f...reza-na-swiecie
_________________
 
 
ETOJ Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Fenomen Plus StuntGP
(autor Bartłomiej Pitera)

Jak wiele jest w naszym kraju zawodów, które są najważniejsze w Europie i jednymi z najważniejszych na świecie? StuntGP to impreza, na którą ściągają zawodnicy z ponad 20 państw świata, a jednym z sędziów jest twórca tego sportu- Ac Farias. To w Bydgoszczy dzieją się takie rzeczy i zapisywane są kolejne karty historii stuntu.

Zawody Plus Stunt Grand Prix 2013, zwane potocznie StuntGP, odbyły się pomiędzy 5 a 7 lipca i była to już 5 edycja zawodów dzięki którym w naszym kraju odbywają się zmagania najlepszych w Europie stunterów. Można by powiedzieć nawet że najlepszych na świecie, bowiem byli obecni na zawodach zawodnicy m.in. z Japonii czy Brazylii. Co ciekawe nawet sędzia AC Farias, który jest legendą i twórcą tego sportu powiedział, że to są najlepsze zawody na jakich był i jakie widział w życiu, a komentujący zawody po angielsku Pauly Sherer z Las Vegas Extremes przyznał, że można je porównywać do amerykańskiej serii zawodów XDL.

W tym roku do zawodów zostało zakwalifikowanych 70 zawodników z czego niemal dwudziestu z nich to Francuzi. To bardzo ciekawa rzecz, ponieważ zawodnicy z Francji mają to do siebie, że nie wyjeżdżają na zagraniczne zawody tak masowo jak w przypadku StuntGP. Jednak jak sami mówią, dla nich właśnie zawody w Bydgoszczy to obowiązkowy punkt całego roku, po prostu musisz tam być jeśli liczysz się w grze. Ah, no i prawie zapomnieliśmy, że to nie tylko Francuzi, ale też Francuzka. Chodzi tutaj o Sarę Lezito (czy oryginalnie Vignot), która jako jedyna kobieta występuje jako zawodnik, na tych samych zasadach co inni. Ciekawym jest fakt, że nawet sędziowie starają się zrobić wszystko, aby była ona oceniana tak jak inni, bez taryfy ulgowej ze względu na płeć, a ona zaszła w tych zawodach tak daleko.

Kwalifikacje odbyły się już w piątek. Zawodnicy dali z siebie wszystko, bo wiadomo było, że do półfinałów przechodzi jedynie najlepsza 30stka. W sobotę odbyły się już zawody półfinałowe, w których wybrano 20 zawodników do przejazdów finałowych. Wspomnieć trzeba o tym, że odpadł m.in. Diego Cristian Mafra, zawodnik z Brazylii, który przyleciał od siebie do Niemiec, pożyczył drogową BMW F800 od swojej kuzynki, przerobił ją z pomocą Christiana Pfeiffera i przyjechał na kołach do Bydgoszczy. Pech chciał, że trochę tą BMkę porozbijał, a wracał nadal na kołach. Nie zraziło to jednak Brazylijczyka i podobało mu się u nas tak bardzo, że zapowiada swój powrót na zawody w przyszłym roku.

Finały to była już poezja dla oczu widzów, gdyż każdy zawodnik jechał na maksimum. Stephan Gunther mimo tego, że zajął ostatnie miejsce w finałach, miał za sobą eskadrę swoich niemieckich przyjaciół, którzy robili nie mały hałas przy każdym z jego przejazdów. Megafon, niemiecka flaga i okrzyki „ła ta ta ta ta” to był ich znak firmowy. Przed nim na miejscu 19 uplasowała się wcześniej wspominana Sarah Lezito, która może się pochwalić naprawdę dobrym stylem jazdy, płynnym łączeniem trików i agresywną jazda na przednim kole. Przed nią umiejscowili się jej koledzy z Francji, a mianowicie Kevin Lyvines, Nicolas L'hozic, Damien Van Theemsche i Florian Dernuet. Na miejscu czternastym uplasował się Hubert Dylon czyli Raptowny, pokazując nam bardzo dobre opanowanie swojej BMW i płynne przechodzenie do kolejnych trików. Przed nim znalazł się Nikita Podolski, Białorusin z bardzo dobrym stylem nawiązującym do amerykańskiej szkoły stuntu. Na miejscu 12 znalazł się Piotr Frąckiewicz znany jako Fragment, wyróżniający się bardzo płynnym stylem jazdy połączonym z dużą ilością różnorodnych trików, jak np. cyrklami stojąc na boku motocykla i trzymając jedną ręką za przednie zawieszenie. Hiryuki Ogawa będący po raz pierwszy na StuntGP zaskoczył wszystkich naprawdę dobrym stylem jazdy na wysokim poziomie, dzięki czemu uplasował się na miejscu 11.

Pierwszą dziesiątkę otwiera Julien Welsch czyli Razerback, który z każdym rokiem rozwija swój wachlarz trików, a gdyby je połączył ze sobą w bardziej swobodny sposób mógłby się znaleźć nawet wyżej. Przed nim uplasował się Kevin Parussini, zawodnik którego ogląda się z przyjemnością, gdyż pokazuje triki które naprawdę mogą się podobać. Miejsce ósme zdobył za to Romain Jeandrot będący połączeniem technicznych trików, robienia z błędów swoich atutów oraz energii i niespodziewanych obrotów akcji. Uplasowany przed nim Shinsuke Kinoshita to prawdziwy japoński samuraj, bo triki wykonuje precyzyjnie, w swoim stylu i cieszy publiczność swoimi występami. Miejsce szóste zajął Guillaume Gleyo, który zachwycał ultra precyzyjnym opanowaniem motocykla i dużą różnorodnością wykonywanych przez niego trików.
Piątą pozycję zajął Martin Kratky, który pomimo, że jeszcze na poprzednich edycjach zawodów nie odnosił dużych sukcesów, w tym roku pojechał bardzo dobrze. Miejsce czwarte to jednak faworyt widzów i obiekt dzikiego wiwatowania tłumów, Joona Vatanen. Trzeba mu przyznać, że takiego łączenia agresji i techniki w przejeździe nikt prócz niego nie potrafił wykonywać. Jego drifty sięgały aż do barierek, szybkie cyrkle miały promień całego toru przejazdu, a do tego łączył to z taką energią, że w erze motocykli pojemności 600 tylko moc jadącego pod nim GSX-Ra 750 mogła sprostać takim wymaganiom. Pierwszą trójkę otwiera Arunas Gibieza znany jako Aras który potrafi pokazać świetne triki jak np. cyrkle siedząc na główce ramy bądź na niej stojąc. Wyprzedził go jednak Marcin Głowacki, czyli Korzeń, który w swoim przejeździ nie dość, że zawarł triki bardzo popularne wśród stunterów, jak odwrócony christ zero, to również potrafił wykonać combo cyrkle przy dźwiękach odcięcia motocykla będącego wtedy w coasterze. Gdyby nie jego upadek w finałowym przejeździe nie wiadomo co by się stało. Zawody wygrał jednak nie kto inny, a Rafał Pasierbek zwany Stunterem13. Trzeba Rafałowi przyznać jedno, nikt nie jeździ tak bezbłędnych przejazdów jak on. Jego jazda jest pełna naprawdę trudnych i nowatorskich trików, ale nie dość, że wykonuje je perfekcyjnie, to jeszcze dodaje do każdego z nich coś od siebie. Ta wygrana jest zasłużona, zresztą jak to zwykle bywa w jego przypadku.
Prócz samych przejazdów zawodników można było też zobaczyć m.in. ekstremalną jazdę na quadach i występy zawodników robiących triki na rowerach. Dużym zaskoczeniem byli występujący pomiędzy przejazdami zawodników młodzi stunterzy, gdzie reprezentujący Ukrainę i Białoruś zaskakiwali wysokim poziomem swoich trików m.in. cyrklami na coasterze. Wisienką na trocie były pokazy driftu w wykonaniu BMW Z4 z silnikiem v10 z BMW M5.

Trzeba przyznać tym zawodom jedną rzecz, ich organizator, czyli Maciej „Cygan” Szudzichowski zrobił z ogólnopolskich zmagań stunterów markę na światowym poziomie. Organizacja StuntGP stoi na tak wysokim poziomie, że nie jedne promowane w telewizji zawody mogą im pozazdrościć. Do tego są połączone z taką swobodą, że gdy pojawisz się w niedzielę kilka godzin przed rozpoczęciem zawodów, możesz zobaczyć swobodnie trenujących zawodników na placu treningowym i poczuć zapach nieoficjalnych ustawek organizowanych przez stunterów na całym świecie. Cieszy obecność Polsat News czy Eurosportu na zawodach, czy bezpośrednia transmisją całych zawodów w telewizji internetowej ITV24. Zastanawia jedynie fakt, że nawet samo miasto Bydgoszcz nie wspiera w żaden sposób tych najważniejszych w całej Europie zawodów. Jednak jak to jest już zapisane w psychice stunterów, rób to co naprawdę umiesz najlepiej jak potrafisz, a otoczenie w końcu dostrzeże swoją krótkowzroczność.
autor Bartłomiej Pitera

W związku z problemem z ukazaniem się mojej relacji z najważniejszych w Europie i jednych z najważniejszych na świecie zawodów stunterskich StuntGP w Bydgoszczy publikuję tą relacje tutaj. Bierzcie, kopiujcie, wklejajcie, bawcie się, o ile artykuł zostanie skopiowany z oznaczeniem kto jest autorem nie będzie to postrzegane jako naruszenie moich praw autorskich. Zdjęcia udostępnione przez organizatora zawodów Maciej Szudzichowskiego.


www.facebook.com/bartpit/posts/10200276341418822
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Extreme Team OstraJazda.com Kraków
Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

..:: ZALECAMY OSTR(OzN)a JAZDE!! ::..

Simlock| Telefony GSM, telefony komorkówe, testy telefonów| Serwis GSM Kraków| Zgubiłem kluczyk| Kradzine Motocykle| Forex Back